عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه توانمندی های گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر در شرق استان گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

کیوی

برای اولین بار درسال 1347 آقای مهندس ابراهیمی در یکی از ویلاهای دره‌پشته رامسر دو اصله نهال کیوی را نظاره نموده و تحت نظر قرارداد، سال بعد درخت ماده کیوی به بار نشست و اولین نمونه میوه آن ظاهر گردید. در زمستان همان سال یعنی بهمن ماه 1350 سرمای سخت و برف سنگین مازندران را فراگرفت که خسارات زیادی به درختان مرکبات وارد نمود اما هیچگونه لطمه‌ای به دو اصله درخت کیوی وارد نیامد. مقاومت درختان مذکور پیش روی سرمای طولانی وغیر منتظره متخصصین و کارشناسان باغبانی وزارت کشاورزی را متوجه سازگار بودن میوه مذکور در منطقه مازندران نمود. کارشناسان FAO نیز درسال 1977 (1356 ه. ش) طی گزارشی تحت عنوان طرح جامع تحقیقاتی باغبانی ایران توصیه نمودند که برای منطقه شمال ایران علاوه بر مرکبات بایستی محصول مناسب دیگری نیز در نظر گرفته گردد تا درسالهائی که سرما به مرکبات صدمه میزند آن محصول بتواند تا حدودی جبران زیانهای وارده را بنماید و درهمان گزارش گیاه کیوی را برای این مقصود مناسب دانسته و ضمن معرفی، لزوم انجام تحقیقات و مطالعه در این زمینه را یاد آوری نمودند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در سالهای 1356  و 1357  موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر با همکاری سازمان خوابار جهانی FAO  نسبت به وارد کردن واریته های اقتصادی کیوی از فرانسه و ایتالیا اقدام نمود که در ایستگاه کشاورزی رامسر غرس گردید. امروزه کیوی کالایی کاملاً‌ اقتصادی تعبیر می گردد و در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی که در شرایط آب وهوایی مشابه کیوی در کشور کشت می شوند (نظیر برنج و مرکبات) بازدهی اقتصادی بالایی دارد و این امکان نیز هست که بتوانیم سالانه یک میلیارد دلار ارز برای کشور حاصل کنیم. این میوه در ایران نسبت به سایر کشورها از طعم خوبی برخوردار بوده و به لحاظ بهره گیری کم از سموم شیمیایی (کشت ارگانیک) و همچنین از نظر زمان برداشت محصول درصورت رعایت استانداردهای بسته‌بندی وافزایش توان حمل و نقل کشور می‌تواند جایگاه خود را در بازارهای جهانی مستحکم نماید.

عرقیات گیاهی

در صورتی که گیاهان اسانس دار با اب تقطیر شوند حاصل تقطیر عرق گیاهی نامیده می گردد. در عرق گیاهی اسانس گیاه مربوطه در بین ملکولهای اب قرار گرفته و اب مقطر معطری بدست می اید که با غلظت مناسب دارای اثرات درمانی ست. برای بدست اوردن عرقیات گیاهی از دستگاه عرق گیری بهره گیری می کنند. دستگاه عرق گیری از سه قسمت اصلی ساخته شده می باشد.

الف/مخزن اصلی دستگاه که در ان گیاه و اب ریخته می گردد اندازه ابی که در این ظرف قرار می گیرد حداقل بایستی تا بالای گیاهان موجود در ظرف قرار گیرد.

ب/سرد کردن (مبرد) دستگاه که اقدام سرد کردن بخارات برامده از اب و اسانس را انجام می دهد که به شکل مایع درایند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

پژوهش فوق پاسخگوی سوالات زیر خواهد بود:

– توانمندی های گردشگری گل و گیاه در توسعه گردشگری منطقه شرق گیلان کدامند؟

– آیا امکانات موجود در منطقه شرق گیلان می تواند پاسخگوی نیازها و خواسته های گردشگران باشد؟

– آیا اطلاع رسانی مناسب در خصوص توانمندی های گردشگری گل و گیاه منطقه شرق گیلان می تواند در تغییر توجه گردشگران به ان منطقه موثر و کارا باشد

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه