پایان نامه سایت ارشدها - رشته جغرافی-جغرافیا

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه حرکات دامنه ای در حوضه ماسوله رودخان

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

چای در ایران

نام چای در زبان های مختلف جهان از دو واژه چینی (چا و تای) گرفته شده می باشد کشورهای اروپایی که در جریان روابط تجاری و از راههای دریایی جنوب شرقی چین با این کشور مربوط بودند واژه تای را که در ان مناطق معمول بود به سرزمین های خود بردند و صورتهای مشتق از این واژه امروزه در زبانهای انگلیسی فرانسه المانی هلندی و دیگر زبانهای اروپایی بکار می رود مثل تی  در انگلیسی  ت  در فرانسوی و. . اما همسایگان اسیایی چین که از راه مرزهای شمالی شرقی و غربی با چین ارتباط داشتند واژه چا را گرفتند و امروزه صورت‎های مختلف ان در زبان های فارسی ژاپنی ترکی هندی و روسی برای نامیدن گیاه و نوشابه دم کرده چای معمول می باشد. (میر شکرایی محمد، زیباکناری سید علی -۱۳۷۸-ص۱۵) نام علمی گیاه چای می باشد و در فرهنگ های گیاه شناسی با این نام ثبت می گردد. قدمت بهره گیری از چای و کشت و تولید ان بنابر پژوهش های محققان به حدود پنج هزار سال پیش می رسد در افسانه های کهن دیدیم و از مطالعه گسترش نام چای  و شواهد تاریخی دیگر نیز برمی اید که سرزمین اصلی چای کشور چین می باشد. اما در این که چای بومی کدام منطقه از این کشور پهناور باشد نظرات متفاوتی هست. (همان -ص۱۶)

محققان تاریخ تحول و رشد تولید چای را به چهار دوره اصلی تقسیم کرده اند:

دوره اول-بهره گیری دارویی و تخدیری

دوره دوم-تحول در نوع مصرف و کشت چای

دوره سوم-راه یافتن چای به بازارهای جهان

دوره چهارم-توسعه کشت و صنعتی شدن تولید چای

چای از ان زمان که مردم چین خواص ان را دریافتند تا حدود بیش از دوازده قرن پیش به عنوان یک گیاه و ماده دارویی و ارام بخش شناخته می گردید و در شمار اقلام عمده صادرات چین به حساب می امد (همان ص۲۱). ایرانیان چای را نخست به عنوان یک ماده دارویی شناختند وتا حدود قرن های یازدهم و دوازدهم هجری نام ان در کتابهای پزشکی و داروشناسی و به اصطلاح قرابادین در شمار مواد دارویی فهرست شده می باشد بعدها هم که صورت نوشیدنی پیدا نمود باز برای درمان پاره ای از دردها بکار می رفت (همان، ص۳٠). نخستین خبرهایی که ازمصرف  چای به عنوان یک نوشیدنی گرم و مفرح داریم به اوایل دوره صفوی مربوط می گردد اما احتمالا اغاز ان را بایستی در زمان پادشاهی اوزون حسن قراقویونلو ودر نتیجه گسترش تجارت خارجی جستجو نمود. (همان ص۳۲).

تأثیر سماور و قوری و وسایل چای بر پیشانی خانه بروجردی ها در کاشان با تأثیر قوری و استکان بر روی سنگ مزارهای خانان و بزرگان لرستان با پدید امدن انواع وسایل و ظرف های گرانبها و از جنس های گوناگون برای اماده سازی پذیرایی و نوشیدن چای و بسیاری از این گونه نشانه های حشمت و جلال و از اسباب بزرگی شدند. (همان، ص۳۵).

افزایش مصرف چای بعضی بازرگانان ایرانی را که دست اندرکار تجارت ان بودند به این فکر انداخت که به کشت و تولید چای در ایران بپردازند. نخستین کسی که به این کار اقدام نمود حاج محمدحسین اصفهانی بود او در سال ۱۳٠۲ه ق در زمان  ناصرالدین شاه بذر چای را از چین به ایران اورد حاج محمد حسین در اصفهان به کشت چای پرداخت اما به این کار توفیق نیافت. (همان، ص۴۳) . پانزده سال پس از اقدام حاج محمد حسین در سال ۱۳۱۷ ه ق شاهزاده محمد میرزا کاشف السلطنه سرکنسول ایران در هندوستان به تشویق مظفرالدین شاه و بنا به ماموریتی که به او داده بود سه هزار اصله چای و چندین صندوق تخم چای را از هندوستان به ایران اورد. (همان، ص۴۴)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مطالعه عواملی که حرکات دامنه ای را به وجودمی آورد
  2. شناسایی مکان های مستعد به حرکت دامنه ای
  3. ارائه راه کارهای لازم در جهت جلوگیری از این پدیده و خطرات آن

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه