مطالعه توان های طبیعت گردی سوادکوه

قسمتی از متن پایان نامه :

آبشار شورآب:

آبشار شورآب در 35 کیلومتری جنوب شهر پل سفید، آبشار در اسله تنگه که منطقه ییلاقی در اسله دارای دارای آب و هوای بسیار مطبوعی می باشد.

3-2-4-1-1-9 آبشار گلناب دره وآبشار شش رودبار:

آبشارگلناب دره و آبشار شش رودبار که در 25 کیلومتری شهرزیرآب در میان اراضی زیبای جنگلی و مجاورت امامزاده سه بزرگوار واقع شده می باشد، از زیباترین مناطق گردشگری طبیعی این منطقه به شمار می رود. و تصویری رویایی از یک منطقه کوهستانی و ییلاقی را به نمایش می گذارد.

از دیگر آبشارها می توان به آبشار و رسک، آبشار سله بن وآبشار کولک اندون تصریح نمود.

3-2-4-1-1-10 جنگل ترز

ترز نام منطقه ای از جنگل ها و مراتع سواد کوه می باشد که در یک منطقه نسبتا مرتفع و در مناطق بالا دست روستای بورخانی واقع شده می باشد.

3-2-4-1-1-11 جنگل اسلام آباد:

این منطقه در 6 کیلومتری شرق شهر شیرگاه و در مجاورت سد سنبل رود قرار گرفته و از جنوب غربی سد مذکور آغاز و در جنوب روستای کلیج خیل و در شرجی کلا به منطقه زیولا و جنگل کتو دره ختم می گردد این ناحیه علاوه بر پوشش گیاهی مناسب و دارا بودن مناظر طبیعی متعدد، دارای فضایی مناسبی برای ایجاد امکانات جذب گردشگر برای گذران اوقات فراغت می باشد.

3-2-4-1-1-12 جنگل کاشی آباد( جمشید آباد)

این محوطه در انتهای روستای جمشید آباد، 1 کیلومتری غرب جاده زیر آب به شیرگاه و 6 کیلومتری شمال غرب شهر زیرآب واقع شده می باشد. و برخورداری از یک دره زیبای جنگلی ، قرار گرفتن در مجاورت یک آبادی، عبور جاده و راه آهن سراسری از کنار آن، جریان رودخانه بزرگ تالار در وسط این منطقه از ویژگی های شاخص و بارز آن به شمار می رود.

3-2-4-1-1-13 جنگل خی پوست ( خی بوس):

در 27 کیلومتری شرق شهر زیرآب قرار داشته و در محدوده ای باطول 13کیلومتر بخاطر وجود گونه های خاصی از درختان شمشاد، بسیار زیبا و معروف می باشد.

3-2-4-1-1-14 جنگل کسلیان:

در 30 کیلومتری شمال شرق شهر زیرآب و در دهستان کسلیان واقع گردیده و از کل مسیر دسترسی آن، 14 کیلومتر جاده آسفالته و 16 کیلومتر دیگر شنی می باشد. این منطقه زیبا بادارا بودن دره های زیبای جنگلی و رودهای متعدد دارای چشم اندازهای بی نظیری و دیدنی می باشد و برج تاریخی و معروف لاجیم نیز در این جنگل قرار دارد.

3-2-4-1-1-15 جنگل چم چم:

در 5 کیلومتری شمال شهر پل سفید که درایا امتیازاتی مانند عبور جاده اصلی از کنار آن بهمراه رودخانه و آبشار می باشد.

3-2-4-1-1-1-16 جنگل سرخ کلا:

در 5 کیلومتری شرق زیرآب و جاده اصلی تهران به شمال با جنگل طبیعی و مصنوعی.

3-2-4-1-1-17 جنگل پرو:

در 15 کیلومتری غرب شهر پل سفید در مجاورت روستاهای سیمت و طالع دردهستان راستوپی و روستاهای ثیلم، پالند و اوات دردهستان ولوپی با درختان کهنسال .

نقاط زیبا و جنگل های دیگر سواد کوه عبارتند از:

جنگل کار فرد و کارسنگ، جنگل خانقاپی، جنگل پل پا، جنگل جوارم، جنگل اندرکلی، جنگل کنیج کلا جنگ سرخ آباد، جنگل ورسک، پارک جنگلی آزاد مهر و  .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1- آیا منطقه از نظر منابع و جاذبه های اکوتوریستی در جایگاه مناسب قرار دارد.

2- آیا امکانات و زیر ساختهای موجود برای توسعه اکوتوریسم منطقه مناسب می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه