مطالعه توان های طبیعت گردی سوادکوه

قسمتی از متن پایان نامه :

غار زنگیان:

غاری طبیع می باشد و هیچ گونه دستکاری در آن دیده نمی گردد طول غار در حدود یک کیلومتر بوده و به سبب ریزش آبهای آهکدار ازسقف، استلاگمیت و استلاگتیت فراوانی در آن دیده می گردد.

3-2-4-1-1-3 غار کیجاکچال:

غار کیجاکچال به صورت زیبا در داخل ارتفاعات جنگلی مشرف به روستای پیت سرا در دو آب سواد کوه قرار دارد. این غار شاهکار و یک اعجاز طبیعی می باشد، وضعیت آن نیز شرایطی را پدید آورده که دسترسی به غار را غیر ممکن ساخته و تنها با تجهیزات کامل می توان به داخل آن راه پیدا نمود.

3-2-4-1-1-4 غار دیولیلم:

غار دیولیلم در روستای آزاد مهر در جنوب غرب شهر زیرآب واقع شده و عده ای از محققان و مورخان آن را زندان کیکاووس پادشاه پیشداوری و کیانی ایران می دانند که توسط دیو سفید و سپاهیانش  در این غار به بند کشیده گردید.

3-2-4-1-1-5 دریاچه شورمست:

این دریاچه در جنوب غربی شهر پل سفید به فاصله پنج کیلومتری از جاده فیروز کوه در ارتفاعات بیشه ای دامنه های البرز مرکزی قرار گرفته می باشد. دریاچه شورمست دارای پنج متر عمق، بیشتر از یک هکتار وسعت و دارای آب شیرین می باشد. به همین جهت به زیستگاه انواع مختلف ماهی و سایر آبزیان و پرندگان تبدیل  شده می باشد. درختان کهن سال و بلند قامت توسکا در اطراف آن منظره زیبایی را به وجود آورده می باشد

دریاچه گل پل:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

این دریاچه در شمال شرقی شهرستان سواد کوه، بعد از روستای برنجستانک و سد خاکی زمزم درمیانه جنگل قرار گرفته و دارای دو حوضچه مجزا می باشد وسعت آن در حدود 5/2 هکتار و عمق آن بین 1 تا 5 متر می باشد که به علت شیرینی آب، زیستگاه ماهیان و پرندگان آبزی گردیده می باشد. این دریاچه دارای چشم اندازهای جنگلی و محوطه اشراق می باشد، اما فاقد راه دسترسی آسان می باشد.

3-2-4-1-1-7 آبشار گزو

این آبشار با ارتفاع تقریبی 75 متر در منطقه جنگلی، سرسبز و زیبا در کنار امامزاده ای معروف به سه بزرگروار گزو در فاصله 15 کیلومتری زیر آب قرار دارد مسیر ارتباطی آن روستای جمشید آباد« زیر آب» می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1- آیا منطقه از نظر منابع و جاذبه های اکوتوریستی در جایگاه مناسب قرار دارد.

2- آیا امکانات و زیر ساختهای موجود برای توسعه اکوتوریسم منطقه مناسب می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد