عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه توانمندی های گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر در شرق استان گیلان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

جایگاه جغرافیایی استان گیلان

استان گیلان در شمال ایران و جنوب باختری دریای کاسپین بین ۳۶ درجه و ۳۴ دقیقه تا ۳۸درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ درجه و ۵۳ دقیقه تا ۵٠ درجه و ۳۴ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ جای دارد. این استان از شمال به دریای کاسپین و از جنوب به رشته کوه های البرز و استان های زنجان و قزوین از باختر و شمال باختری به استان اردبیل و کشور آذربایجان و از سوی خاور به استان مازندران متصل می باشد.

استان گیلان با مساحتی در حدود ۱۴٠٠٠کیلومتر مربع حدود ۹. ٠درصد از کل مساحت ایران را در بر گرفته می باشد. در ازای آن از شمال باختری به جنوب خاوری ۲۳۵کیلومتر و پهنای آن از ۲۵تا ۱٠۵ کیلومتر متغیر می‎باشد. (سالنامه آماری استان گیلان، ۱۳۸۵، ۳۷)

رشته کوه های البرز با ارتفاع ۳٠٠٠متر همانند دیواری در باختر و جنوب گیلان کشیده شده می باشد. این منطقه را از فلات ایران جدا می سازد. طول نوار ساحلی گیلان از آستارا تا چابکسر در حدود ۳۱۵ کیلومتر برآورد شده می باشد کمترین فاصله کوه از دریا در حویق نزدیک به ۳ کیلومتر و بیشترین فاصله آن از دریا در امامزاده هاشم حدود ۵٠ کیلومتر می باشد. (اصلاح عربانی۱۳۷۴، ۵۵)

تقسیمات سیاسی

براساس آخرین تحولات تقسیمات کشوری تا پایان ۱۳۸۳ استان گیلان دارای ۱۶ شهرستان ۴۹شهر و ۴۳ بخش و ۱٠۹ دهستان و ۲۶۸۶ آبادی دارای سکنه و ۲٠۵ آبادی خالی از سکنه می باشد. رشت مرکز استان گیلان دارای ۶. ۱۲۵۱کیلومتر مربع بوده و مشتمل بر ۶ شهر ۶ بخش و ۱۸ دهستان می باشد. از لحاظ وسعت رودبار با مساحت ۵. ۲۳۳٠کیلومتر مربع بزرگترین شهرستان و بندرانزلی با ۳. ۲۹۹ کیلومتر مربع وسعت کوچکترین شهرستان می باشد. (سالنامه آماری استان گیلان، ۱۳۸۵، ۳۷)

جایگاه جغرافیایی جلگه شرق گیلان

این منطقه بین ۵٠ درجه و  دقیقه تا  درجه و ۲۸ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و ۳۶ درجه و ۵٠ دقیقه تا ۳۸ درجه و ۲۸ دقیقه عرض شمالی واقع شده می باشد. این منطقه از شمال با دریای خزر، از جنوب با استان قزوین و از شرق با استان مازندران هم مرز می باشد. هم چنین دامنه غربی منطقه مورد مطالعه به غرب گیلان و ناحیه مرکزی گیلان منتهی می گردد. (طرح جامع، ۱۳۷۵، ۱۹)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

پژوهش فوق پاسخگوی سوالات زیر خواهد بود:

– توانمندی های گردشگری گل و گیاه در توسعه گردشگری منطقه شرق گیلان کدامند؟

– آیا امکانات موجود در منطقه شرق گیلان می تواند پاسخگوی نیازها و خواسته های گردشگران باشد؟

– آیا اطلاع رسانی مناسب در خصوص توانمندی های گردشگری گل و گیاه منطقه شرق گیلان می تواند در تغییر توجه گردشگران به ان منطقه موثر و کارا باشد

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه