عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر پارامتر های جغرافیای طبیعی بر نحوه استقرارو طراحی معماری مناطق جلگه ای و کوهپایه ای(مطالعه موردی :استان گیلان)

قسمتی از متن پایان نامه :

دمنوش چلتوک برنج:

برنج گیاهی می باشد یک ساله که ارتفاع آن تا یک و نیم متر می رسد و در مناطق گرم و مرطوب و پر آب می‎روید. ساقه آن راست و برگ های آن بزرگ و نوک تیز می باشد. هر ساله دارای چندین سنبله می باشد که دانه های برنج بر روی این سنبله ها قرار دارند. دانه برنج در ابتدای امر در پوسته ای به نام چلتوک یا شلتوک قرار دارد که پس از درو از طریق کوبیدن از آن جدا می گردد. این چلتوک در واقع همان سبوس برنج می باشد که منبه ویتامین‎ها و مواد معدنی می باشد اما از برنج جدا می گردد. چلتوک برنج، سرشار از پروتئین و مواد معدنی نظیر فسفر، پتاسیم، منیزیم، سیلیس و ویتامین های گروه B وE  می باشد. برنج یکی از غذاهای اصلی مردم آسیاست و به مقادیر زیاد در چین، هندوستان، ژاپن، تایلند، فیلیپین و ایران کشت می گردد. در ژاپن، مدت ها از سبوس برنج برای مصارف آرایشی و بهداشتی بهره گیری می گردید. زیرا سبوس برنج رطوبت را در خود حفظ می کند و پوست را روشن می نماید و دارای اثر صاف کنندگی پوست می باشد. (فهیمی، ۱۳۹٠، ص ۷۲) .

-دمنوش رازیانه:

رازیانه گیاهی می باشد معطر، علفی و دوساله  که ارتفاع آن تا دومتر هم می رسد. ساقه آن دارای شیار های هم ردیف و موازی می باشد و برگ های آن متناوب با بریدگی های عمیق و نخی شکل می باشد. گل های رازیانه زرد و به صورت خوشه در انتهای ساقه ظاهر می گردد. رازیانه در مناطق مدیترانه ای به خوبی رشد می کند و در ایران در مناطق شمالی کشور در دامنه های کوه های البرز به گونه خودرو رشد می کند. میوه های خشک و رسیده رازیانه که بخش دارویی گیاه به شمار می رود به صورت دو فندقه به هم پیوسته هستند. میوه ها را قبل از رسیدن کامل هنگامی که به حد کافی سفت گردید و به رنگ خاکستری مایل به سبز در آمدند، برداشت می‎نمایند. رازیانه حاوی مقادیر فراوان ویتامین، مواد معدنی و فیبر می باشد. منگنز، پتاسیم، منیزیم، کلسیم، آهن، ویتامین C و B3 از این موارد می باشند. (فهیمی، ۱۳۹٠، ص ۸۲) .

-دمنوش بهار نارنج:

نارنج، گیاهی می باشد درختی به ارتفاع حداکثر پنج متر که شکوفه های آن را بهار نارنج می نامند. این درخت حالت همیشه سبز دارد. بهار نارنج در حات تازه، دارای بوی عطر و طعمی پسندیده می باشد که پس از خشک شدن بوی آن ضعیف می گردد. بهار نارنج، سفید رنگ می باشد و دارای پنج کاسبرگ، پنج گلبرگ گوشتی و بیست پرچم می باشد. برای مصرف داروئی، بهارنارنج را به حالت غنچه ناشکفته هنگام صبح پس از آن که ذرات شبنم خشک گردید از درخت می چینند و سپس به سرعت در تاریکی خشک می کنند. (فهیمی، ۱۳۹٠، ۴۷) .

-دمنوش جعفری:

جعفری گیاهی علفی، معطر و دو ساله می باشد که ارتفاع آن به ۷٠سانتی متر هم می رسد. برگ های جعفری، شفاف به رنگ سبز تیره، دارای بریدگی هایی لوزی یا مثلث شکل به تقسیمات فرعی می باشد. ریشه جعفری، نازک اما محکم می باشد. جعفری اگر چه مانند دیگر سبزی ها از ویتامین های مختلف و همچنین املاح و مواد معدنی مفید می باشد اما به لحاظ آهن، ویتامین های  A و C ، فسفر، پتاسیم، کلسیم و ید  منبعی غنی به حساب می‎آید. طوری که به عنوان مثال مقدار ویتامین C  موجود در آن از تمام سبزی ها و میوه ها بیشتر می باشد. رویش گاه اصلی این گیاه مناطق مدیترانه می باشد یعنی به آب و هوای معتدل و خنک نیاز دارد و در اکثر نقاط ایران پرورش می یابد. از برگ و تخم جعفری به وسیله تقطیر بخار آب، اسانسی گرفته می گردد که بسیار معطر می باشد و در صنایع غذایی به کار برده می گردد. دانه، برگ و ریشه جعفری بهره گیری داروئی دارد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • چه راهبردی برای پیدایش و ایجاد یک معماری پایدار با در نظر داشتن دو منطقه ی جلگه و کوهپایه (با بهره گیری از عوامل جغرافیای طبیعی) بدون آسیب رسانی متقابل بشر و محیط به یکدیگر می توان پیدا نمود؟
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه