مطالعه تحولات کالبدی و کارکردی مبادی ورودی شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

. فعالیت‌های بندرگاهی

بندرگاه شهر انزلی با مساحتی در حدود 5/68 هکتار در بخش غازیان قرار گرفته می باشد و یکی از مبادی اصلی ورود و خروج کالا در سطح ملی می‌باشد. این بندر مهمترین و بزرگترین دروازه ارتباطی کشور ایران با جمهوری‌های آسیای میانه، روسیه، اوکراین و بخشی از اروپا از طریق رود ولگا می‌باشد. در سال 1389 از طریق این بندر حدود 159462 تُن کالا بارگیری به کشتی و 6761499 تُن کالا تخلیه و بارگیری شده می باشد در این سال تعداد کل کشتی‌های وارده به بندر 2176 فروند کشتی بوده می باشد. این حجم مبادلات معادل 5/6 درصد از مبادلات خارجی کشور را تشکیل می‌دهد. ظرفیت تخلیه و بارگیری در این بندر از سال 1380 تا 1389، نزدیک به 2 برابر شده می باشد. شرکت‌های چند منظوره، کاوه، آریا بنادر ایرانیان و اقیانوس آبی در کنار فعالیت‌های تخلیه و بارگیری، عملیات تعمیر و نگهداری تجهیزات استراتژیک خشکی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان را برعهده دارند. همچنین سیستم راهبری و تعمیر و نگهداری دریائی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان (بندر انزلی) را بر عهده دارند. (سایت اینترنتی بنادر و دریانوردی استان گیلان[1]، 1390).

سیمای کالبدی شهر بندر انزلی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

بندر انزلی شهری ‌می باشد با حدود 116664نفر جمعیت در سال 1390 واقع در ساحل جنوبی دریای خزر. این شهر دارای بافتی خطی با طولِ (شرقی- غربی) حدود 15 کیلومتر و عرضِ (شمالی- جنوبی) حدود 5/2 کیلومتر می‌باشد. شمال این شهر دریا و جنوب آن را تالاب انزلی و اراضی پست و آبگیر تشکیل می‌دهد. این شهر از دو نوع بافت منظم(مربوط به توسعه شهر در سال‌های پس از انقلاب اسلامی) و بافت نامنظم (هسته اولیه شهر) برخوردار می باشد. بافت‌های منظم در دو جهت شرق و غرب شهر و بافت‌های نامنظم در بخش‌های مرکزی شهر واقع شده‌اند. همچنین بعضی از نقاط روستایی که به مرور زمان به شهر پیوسته‌اند، دارای بافت‌های نامنظم هستند. مساحت بافت‌های نامنظم حدود از سطح کل شهر را تشکیل داده می باشد. (طرح تفصیلی بازنگری شهر بندر انزلی، 1378).

محله‌ها و نواحی شهر بندر انزلی بر حسب مساحت و جمعیت

معمولاً در طرح‌های شهری مانند طرح جامع و تفصیلی جهت خدمات‌رسانی و برنامه‌ریزی‌های صحیح برای جمعیت شهرنشین، کالبد شهر به واحدهای کوچکتری تقسیم می گردد که به نظام تقسیمات شهری معروف می‌باشد. براساس تعاریف موجود نظام تقسیمات شهری عبارت می باشد از نحوه قسمت‌بندی‌های فیزیکی شهر برحسب چگونگی توزیع سلسله مراتب خدمات شهری(رضویان، 1381، ص24) شهر می‌تواند از چند ناحیه شهری، هر ناحیه شهری از چند محله و هر محله از چند محله کوچک (زیرمحله) به وجود ‌آید. خدمات و تسهیلات شهری نیز در ارتباط با اهمّیت آنها از نظر نیازهای جمعیت، در هر یک از تقسیمات فوق شکل می‌گیرند (شیعه، 1387، ص171). از این حیث، نظام شهریِ شهر بندر انزلی در طرح توسعه و عمران (طرح جامع، 1389) که توسط مهندسین مشاور تأثیر جهان ‌ـ پارس انجام شده می باشد به 9 ناحیه و 44 محله تقسیم شده (نقشه شمارۀ 3-5) که جزئیات این تقسیم‌بندی برحسب مساحت و جمعیت در جدول شمارۀ 3-10 آمده می باشد.

[1]. www. anzaliport. ir

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مسیر ورودی موردنظر به لحاظ استقرار انواع کاربری های سازگار و ناسازگار در چه وضعیتی قرار دارد؟

2–  چه عواملی سبب تحول کالبدی و کارکردی در ورودی مورد نظر شده اند؟

3– وضعیت عناصر کالبدی و کیفیت های محیطی موجود در مبادی ورودی غربی شهربندرانزلی چگونه می باشد؟

4راهکارها وپیشنهادات ساماندهی ورودی مورد نظر کدامند؟

 

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه