عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه توانمندی های گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر در شرق استان گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

سرو:

درخت همیشه سبزی می باشد که در بیشتر مناطق ایران می روید. شماری از کهنسال‌ترین آنها را هنوز می‌توان پیدا نمود. سرو ابرکوه (ابرقو) و سرو هرزویل از این جمله اند. درخت سرو در دسته مخروطیان جای دارد. سرو ایرانی به عنوان نماد استقامت و سرفرازی ایرانیان توصیف می گردد. سرو در تصویرگریهای پس از ورود اسلام به ایران به شکل سرشکسته دیده می گردد. گفته می گردد که این گونه تصویرگری از سرو در نقاشی های این دوره نشان از این دارد که اعراب به این وسیله در پی نشان دادن از بین رفتن صلابت ایرانیان پس از حمله به ایران بوده اند. درخت سرو از درختانی می باشد که ریشه در فرهنگ ایرانی داشته و جایگاه ویژه‌ای در میان مردم دارد. این درخت به عنوان یک درخت همیشه سرسبز و استوار حتا در سرما پایداری می کند. درخت سرو از هزاران سال پیش در ایران کاشت شده می باشد و یکی از نمونه‌های کهنسال این درخت، سرو کشمر{کاشمر} بوده‌می باشد که کاشت آن را به دست زرتشت دانسته‌اند. اکنون نیز نمونه‌های کهنسال دیگری از درخت سرو در جاهای دیگر ایران همچنان استوار می باشد که مهم‌تر از همه، سرو کهنسال چند هزارساله، در شهر ابرکوه یزد می باشد که کهنسال‌ترین سرو جهان به شمار می‌رود. یکی از ذخیره‌گاه‌های کم‌مانند سروهای کهنسال ایران بیش از ۲۲ اصله سرو ۲۶۰۰ ساله، در استان ایلام می باشد که آن‌ها را به نام سروهای زربین می‌شناسند. این سروها به علت عدم ثبت و ناشناخته ماندن، و در پی سوزانده شدن و بریده شدن، در معرض نابودی هستند. این درختان سرو کهنسال، در روستای «بان‌سول» در بخش «چوار» از توابع شهرستان ایلام جای دارند. به غیر از سوزانده شدن به دست مردم، گرد و غبار و خشکیدگی و همچنین بریدن شاخ و برگ‌های درختان سرو ایلام، باعث نابودی شماری از این درختان شده‌می باشد. (همان)

گیاهان و رستنی ها در گیلان

گیلان باغستانی طبیعی از گونه های مختلف درختان میوه، سبزیجات وحشی و خودرو می باشد که نوع اهلی آنها در میان حصارهای روستایی پرورش داده می گردد. این میوه ها و سبزیجات را خام و کال می خورند و یا از آنها خورش، مربا، شربت و ترشی تهیه می کنند. انواع سبزی ها و صیفی ها مانند مواد لازم در دستور تهیه‎ی بسیاری از غذاها هستند و به آشپزی محلی این منطقه رنگ گیاهی می دهند و آن را متمایز می کنند.

 

۴-۵-۱-قارچ

یکی از رستنی های خودرو در همه فصل ها انواع قارچ می باشد که بر حسب گونه های مختلف در نقاط مرطوب و تاریک و در میان علف ها، بدنه ی چاه ها، تنه درختان و در جنگل می رویند. به قارچ، شال کولا، لنتی کولا، شال خومه، میش و قاچ می گویند. مردم جلگه قارچ نمی خوردند، قارچ جلگه سالم و خوش مزه نیست. مردم کوهستان قارچ سمی و غیر سمی را خوب می شناسند و با قارچ انواع خوردنی درست می کنند. (پورهادی، ۱۳۸۹، ص ۲۹)

سبزی ها

یکی از عناصر مهم خوراکی گیلان سبزی های خوردنی می باشد، روییدنی هایی که از لحاظ عطر و طعم بی مانند و متنوع اند. در ادامه تعدادی از نمونه ها را ذکر می نماییم:

-خال واش یا کوت کوتو

-چوواش

-تورش واش

-خرش، خنش

-بادرنگبو، وارانبو

-خورفه، خلفه

-تورنگ زبانی

-هیل/خیل (گشنیز)

-چوچاق

-گینج واش

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

پژوهش فوق پاسخگوی سوالات زیر خواهد بود:

– توانمندی های گردشگری گل و گیاه در توسعه گردشگری منطقه شرق گیلان کدامند؟

– آیا امکانات موجود در منطقه شرق گیلان می تواند پاسخگوی نیازها و خواسته های گردشگران باشد؟

– آیا اطلاع رسانی مناسب در خصوص توانمندی های گردشگری گل و گیاه منطقه شرق گیلان می تواند در تغییر توجه گردشگران به ان منطقه موثر و کارا باشد

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه