عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تحولات کالبدی و کارکردی مبادی ورودی شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

مشگین شهر

مشگین شهر واقع دراستان آذربایجان شرقی می باشد، که محور جاده اهر به عنوان یکی از اصلی ترین مبادی ورودی مشگین شهر می باشد، که به علت بی توجهی مسئولان شهرداری مشگین شهر با کاستی های بسیار مواجه می باشد. شهرستان مشگین در استان آذربایجان شرقی مانند مناطقی می باشد که همواره به عنوان شهر گردشگری مطرح و سالانه مسافران زیادی به این شهرستان سفر می کنند اما یکی از عناصری که می‎تواند موجب افزایش و جذب مسافران بیشتر به این شهرستان گردد فضای ورودی شهری می باشد که گردشگران از طریق آن وارد شهر گردید. و در واقع اولین تصور از شهر که در ذهن تازه واردین تأثیر می بندد و ذهنیتی مثبت یا منفی را ایجاد می کند در همین ورودی ها شکل می گیرد. در این راستا ورودی شهرها اولین و تاثیر گذارترین فضای شهری در روبرو شدن با شهر هستند که به عنوان یکی از نماده و نشانه های شهر، معرف و بازتابنده هویت و شخصیت یک شهر می باشد.

 

از آن جایی که که هویت شهر تنها با ایجاد بلوار و چند تابلو یا تندیس و از این قبیل سطحی نگری ها تعریف و محقق نمی گردد و نمی توان از اینکه شهر، توریستی، مذهبی باشد. برای هویت خاص هر ورودی لازم می باشد ورودی نماد چهره و شخصیت شهر باشد. محور جاده اهر به عنوان یکی از اصلی ترین مبادی ورودی مشگین شهر می باشد. که به علت بی توجهی مسئولان شهرداری مشکین شهر با کاستی های بسیاری مواجه می باشد.

این نقایص با در نظر داشتن تأثیر پر اهمیت محور، ذهن همگان را به خود مشغول می کند زیرا که مدیریت شهری را ملزم به ساماندهی سیمای و منظر شهری می کند.

محور ورودی مشگین شهر از جاده اهر یکی از ورودی هایی می باشد که متاسفانه هیچ گونه توجهی به آن صورت نگرفته و حاشیه های آن نیز به علت بی توجهی شهرداری به این امر بلاتکلیف مانده اند. محور ورودی شهر به بازار روز، بازار آهن آلات، باتلاق و محل ساخت و ساز غیر مجاز با مجوز شده می باشد و ساختمان های احداثی در مسیر خیابان اصلی احداث می گردد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مسیر ورودی موردنظر به لحاظ استقرار انواع کاربری های سازگار و ناسازگار در چه وضعیتی قرار دارد؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

2–  چه عواملی سبب تحول کالبدی و کارکردی در ورودی مورد نظر شده اند؟

3– وضعیت عناصر کالبدی و کیفیت های محیطی موجود در مبادی ورودی غربی شهربندرانزلی چگونه می باشد؟

4راهکارها وپیشنهادات ساماندهی ورودی مورد نظر کدامند؟

 

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه