مطالعه تحولات کالبدی و کارکردی مبادی ورودی شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

. جیرفت

ورودی محور ترانزیتی کرمان – جیرفت

مبادی ورودی شهر جیرفت پیشانی جنوب کرمان می باشد، و بایستی توجه ویژه ای به آن گردد و به همین دلیل شهرداری با هزینه ای حدود 800 میلیون تومان اقدام به طراحی و اجرای بلوار سید سلطان احمد (حد فاصل پلیس راه تا میدان امام حسین ع) جیرفت نمود، و با کاشت درختان نخل و چیدن سنگ های سفید از رودخانه دلفارد در اطراف این درختان جلوه بسیار زیبایی به آن داده، اما این زیبایی به دلیل اینکه در شب‎ها نور و روشنایی معابر ندارد به چشم نمی آید.

 

نبود روکش مناسب آسفالت و قرار گرفتن نمایشگاه همیشگی شهر جیرفت در این بلوار نیز مشکلاتی را برای رهگذران این ورودی رقم زده می باشد.

 

2-15-5. تبریز

ورودی شرقی تبریز: یکی از طرح های زیبا و فعال عمرانی تبریز طرح ورودی شرقی تبریز و اتصال آزاد راه تهران – تبریز به شریان های ورودی شهر می باشد.

این طرح ها شامل دو پل بزرگ در کنار هم می باشند که شامل طرح تبادل امام علی (ع) و پل اتصالی آزاد راه تهران تبریز به بزرگ راه کسایی می باشند که در فاصله 500 متری هم در حال احداثند.

 

تشریح ورودی تبریز بعد از تکمیل آزاد راه تهران – تبریز، ورودی تبریز صد چندان زیباتر خواهد گردید زیرا که آزاد راه با گذر از میان باغات سعید آباد و با سمنج به شهرک مدرن خاوران منتهی خواهد گردید که با عبور از مدرنترین شهرک مسکونی ایران به پارک جنگلی ائل باغی متصل شده از کنار جنگل کاری های انجام شده در ائل باغی گذر خواهد نمود. این آزاد راه با پلی زیبا که بر روی بزرگ راه کسایی تبریز در حال احداث می باشد، به بزرگ راه کسایی متصل خواهد گردید که در صورت تعیین مسیر به سوی تبریز به پل عظیم امام علی متصل شده و از طریق رمپ به داخل شهر وارد خواهد گردید که نمای ورودی شهر تبریز صد چندان زیباتر و دل نشین تر خواهد گردید.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مسیر ورودی موردنظر به لحاظ استقرار انواع کاربری های سازگار و ناسازگار در چه وضعیتی قرار دارد؟

2–  چه عواملی سبب تحول کالبدی و کارکردی در ورودی مورد نظر شده اند؟

3– وضعیت عناصر کالبدی و کیفیت های محیطی موجود در مبادی ورودی غربی شهربندرانزلی چگونه می باشد؟

4راهکارها وپیشنهادات ساماندهی ورودی مورد نظر کدامند؟

 

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه